Blog

Kobiety chcące uzyskać piękną sylwetkę powinny zdecydować się na podnoszenie ciężarów. Odpowiednio dobrane ćwiczenia sprawią, że panie zyskają nie tylko upragnioną figurę, ale też większą pewność siebie. Wokół tego typu aktywności krąży wiele mitów, a powodem rezygnacji z takich ćwiczeń często jest obawa o nadmierny przyrost mięśni. W rzeczywistości jednak trening z ciężarami niesie liczne korzyści. Jakie?

Kondycja fizyczna jest bardzo ważna – wpływa nie tylko na nasze zdrowie i odporność, ale też na samopoczucie. Warto zaznaczyć, że jest ona również jednym z czynników decydujących o naszym powodzeniu na rynku pracy, a osoby z dobrą kondycją fizyczną mogą wykonywać wiele zawodów, które nie są dostępne dla innych.

O skuteczności treningu decyduje kilka czynników, a przerwy pomiędzy seriami są tak samo ważne, jak liczba powtórzeń czy ciężar, z jakim wykonywane są ćwiczenia. Czas pomiędzy kolejnymi seriami niestety rzadko jest kontrolowany, chociaż odpowiednie jego wykorzystanie ma wpływ na osiągane wyniki. Jakie formy odpoczynku będą najlepsze?

Wszystkie produkty spożywcze dostępne w sklepach mają na opakowaniu specjalną tabelkę, na której znaleźć można skład oraz ilość wartości odżywczych zawartych w danym artykule.